Fm-Turk
KALİTELİ HİZMET İÇİN ÜYE OLUNUZ

AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Portakalların en Büyüğü: Ajax

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
admin
Fm-Turk Kurucu Admin
Fm-Turk Kurucu Admin

Erkek
Doğum tarihi : 11/08/93
Takım : Galatasaray
Favori Kişiler : Totti
Ruh hali :
İmza : <div class="js-kit-rating" title="Scored item" view="score" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>

MesajKonu: Portakalların en Büyüğü: Ajax   C.tesi Şub. 23, 2008 12:30 pm

Artık uzun soluklu kariyerlerimden yorulmuş, Istanbul’daki evimde kahvemi içip dinlenmekteydim. Tam o sırada telefon çaldı ve istemeyerek gidip telefona cevap verdim. Garip bir ingilizce aksanıyla konuşan birisi vardı telefonun başında. Kendini John Jaake olarak tanıttı; bir an duraksadım sonra o adamın Hollanda devi Ajax’ın başkanı olduğunu kavradım ve çok heyecanlandım. Benle görüşmek istediğini ve takımın başına geçmemi istedi. Ben başkandan 3-4 gün düşünme süresi istedim ve telefonu kapattıktan sonra hemen internetten kadrosuna ve genel özelliklerini bakmak için bilgisayarımı açtım.

Kaleciler: Stekelenburg kadroda banko oynayacak bir kaleci bu yüzden bu bölgeye yüksek bir para harcamaya gerek yok ama yedek kalecimiz Gentenaar iyi bir kaleci olmasına karşın 3.kaleciye ihtiyacımız var; bunun için ucuz bir oyuncu kadroya takviye edilebilir.

Defanslar: Defans bölgesinde Hollanda’da çok tanınan ve milli takımlarındada başarılı olan John Heitinga ve Thomas Vermaelen gibi super bir ikili var; bu ikilinin yedeği olarakda genç oyuncular bu bölgede gelecek vaadediyorlar. Sol kanatta zaten herkesin tanıdı şimdiden parlamış genç yıldız Urby Emanuelson var. Sağ kanatta ise Ogararu veya Gabi’den birini seçmelisiniz; daha fazla atak oynarsanız Gabi’yi size öneririm.

Orta Sahalar: Özellikle defansif orta sahada super oynayan süper genç yetenek Hedwiges Maduro var, onun yanınada yaşlı kurt Edgar Davids oynayabilir yada orayada küçük bir takviye gerekebilir. Sağ kanatta Türk menajerlerin yakından tanıdığı Kenedy Bakırcıoğlu var, gerçekten iyi oynuyor ve duran toplardada etkili bir kanat oyuncusu; yedeği olarakta Danimarka’lı yıldız Rommedahl banko gözüküyor. Sol kanatta ise Rumenlerin genç oyuncusu Mitea var ama Mitea’yı istemezseniz Ajax’ın geçmişte beklediğini bulamadığı çok teknik bir Brezilya’lı Leonardo var. Ama ben size Mitea’yı öneririm.

Forvetler: Hollanda’nın süper forveti Klaas-Jan Huntelaar var; bence onu anlatmamın size bir yararı olmaz çünkü hepiniz onu tanıyorsunuzdur. Huntelaar’ın partneride Arjantin’li genç yıldız Luis Suarez olabilir, gerçekten çok hızlı bir oyuncu ve Huntelaar’la birlikte süper bir ikili oluyorlar. Bir diğer yandan Luque’yi de tercih edebilirsiniz oda çok etkili bir forvettir. Bir zamanların usta forveti Urzaiz’de Ajax’ta ama o artık bu yaştan sonra pek etkili olamaz.

Alt Yapı: Hollanda’dan süper genç oyuncular yetiştiğini herkes bilir; Ajax’ta bunlardan biri; özellikle genç forvetleri çok fazla gelecek vaadediyor ama diğer oyuncularda 3-4 seneye yıldızlaşabilirler.

ALINTIDIR...
İzin alınmıştır
Kullanıcı profilini gör http://fm-turk.forumm.biz
trkyzc
Moderatör
Moderatör

Erkek
Doğum tarihi : 15/08/91
Favori Kişiler : Lincoln
İmza :

MesajKonu: Geri: Portakalların en Büyüğü: Ajax   C.tesi Şub. 23, 2008 12:36 pm

Güzel
Kullanıcı profilini gör
admin
Fm-Turk Kurucu Admin
Fm-Turk Kurucu Admin

Erkek
Doğum tarihi : 11/08/93
Favori Kişiler : Totti
Ruh hali :
İmza : <div class="js-kit-rating" title="Scored item" view="score" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>

MesajKonu: Geri: Portakalların en Büyüğü: Ajax   C.tesi Şub. 23, 2008 12:37 pm

sağol yorum için ben yazmadım bunu haberiniz olsun alıntı ama izinli
Kullanıcı profilini gör http://fm-turk.forumm.biz
PriNCeLy
Moderatör
Moderatör

Erkek
Favori Kişiler : RoBiNHo,C.RoNaLDo
İmza :

MesajKonu: Geri: Portakalların en Büyüğü: Ajax   Perş. Mart 20, 2008 4:08 pm

ajax'ın guzel bir kadrosu var ama son donemlerde iyi bir basarı yakaladıkları soylenemez
Kullanıcı profilini gör
yusuf5494
Mahalle Topçusu
Mahalle Topçusu

İmza :

MesajKonu: Geri: Portakalların en Büyüğü: Ajax   Perş. Mart 20, 2008 6:52 pm

sağol
Kullanıcı profilini gör
volkankose
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Erkek